XVII Міжнародний музичний фестиваль
«Харківські асамблеї — Противлення злу мистецтвом»

 

«МОЦАРТ ЗНОВУ І НАЗАВЖДИ – ДО 20-річчя ЗАСНУВАННЯ ФЕСТИВАЛЮ»
30 ВЕРЕСНЯ-16 ЖОВТНЯ 2011 РОКУ

ХАРКІВСЬКІ АСАМБЛЕЇ – єдиний в Україні Міжнародний фестиваль класичної музики – є відомим в світі та одним з наймасштабніших та резонансних мистецьких заходів, що проводиться за участю викладачів та кращих студентів Харківського державного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського. Його ініціатором та художнім керівником є народна артистка України, професор, кандидат мистецтвознавства, ректор Харківського національного університету мистецтв Тетяна Вєркіна. Однією із основних ідей проведення фестивалю є просвітницька діяльність та інтеграція українського музичного мистецтва в європейський простір.
У кожного фестивалю є своя тема, свій герой. Перший був присвячений В. А. Моцарту (1991), другий – музиці Барокко і двадцятого століття (1992), подальші – Ф. Шуберту (1993), Ф. Мендельсону-Бартольді (1994), Р. Шуману (1995), Ф. Лісту (1997), Г. Перселу (1999), Й. С. Баху, Л. Бетховену і Й. Брамсу (2001), М. Глінці (2002), Г. Берліозу (2003), П. Чайковському (2004), Й. Гете (2005), І. І. Слатіну та 135-й річниці професійної музичної освіти на Слобожанщині (2006), 90-річчю від дня заснування ХДУМ ім. І. П. Котляревського (2007); ювілейний, п’ятнадцятий фестиваль (2008) був спрямований на осягнення національних культур, що підтверджувалося темою «Від Мендельсона до Лисенка: резонанс культур»; фестиваль-2009 поєднав постаті митців, про творчий доробок яких того року згадував увесь світ, відзначаючи 200 років з дня смерті Й. Гайдна та 240 років з дня народження І. Котляревського; тогорічний фестиваль був присвячений творчості та діяльності братів Антона та Миколи Рубінштейнів, відомих музикантів та просвітників, які були засновниками та першими директорами Санкт-Петербургської та Московської консерваторій.
У 2011 році, відзначаючи своє 20-річчя, фестиваль повертається до імені В. А. Моцарта. Концертні заходи, як завжди, об’єднають музикантів з багатьох країн, виконавців світового рівня і виступи молодих музикантів Харкова, України та світу.
Так, урочисте відкриття фестивалю 30 вересня пройде під орудою знаного у світі диригента Тімоті Рейніша (Велика Британія) та за участю яскравих зірок англійської вокальної школи Джоан Роджерс (сопрано) та Даррена Джеффрі (бас-баритон). Також Харків відвідає ще один представник Королівського північного музичного коледжу – голова фортепіанного департаменту, видатний піаніст Грехем Скотт, виступ якого відбудеться 4 жовтня. Цікаву програму запропонують слухачам диригент з Великої Британії Рейчел Янг (10 жовтня) та італійський піаніст, представник молодої генерації музикантів, член італійського Ротарі-клубу Cortona Valdichiana Франческо Аттесті (15 жовтня).
Ще два диригенти спільно із Молодіжним академічним симфонічним оркестром «Слобожанський» порадують публіку своєю творчістю: це заслужений діяч мистецтв Росії Дмитро Лісс (6 жовтня) та головний диригент та художній керівник Афінського державного оркестру ВіронФідеціс (8 жовтня). 9 жовтня пройде концерт «Від бароко до класики», що репрезентуватиме спільний проект виконавців Німеччини, Швейцарії та України: у виконанні студентів Харківського національного університету мистецтв під керуванням ректора Бернської консерваторії Карстена Еккерта (блок-флейта) та лауреата Міжнародних конкурсів Деніса Северіна (віолончель) прозвучать твори Баха, Телемана, Гайдна, Моцарта.
Ближче до закриття фестивалю лінію камерної музики продовжать і гості з Іспанії: професор Вищої консерваторії Астурійського князівства Юрій Насушкін (скрипка) та професор Королівської консерваторії музики м. Мадрид Лідія Стратулат (фортепіано). А прихильники вокальної музики матимуть змогу насолодитися концертом народного артиста Росії Валерія Алієва (баритон).
Фестиваль завжди радий знайомству з новими друзями. І цього року, як завжди, ми чекаємо на зустріч із DUO PETROF у складі Анатолій Затін та Влада Васильєва (Мексика) – фортепіанний дует, що є офіційним представником фірми-виробника роялів та піаніно PETROF; скрипалем Віктором Абрамяном (Москва) та багатьма іншими.
В рамках фестивалю традиційно відбудеться науково-практична конференція та майстер-класи гостей.
З дня заснування фестиваль проходить при незмінній підтримці Міністерства культури України, Харківської обласної державної адміністрації та Міського Голови. З 1991 року фестивалю сприяли Посольства Австрії в СРСР та Україні, Посольства Німеччини, Фінляндії, посольства та Генеральні консульства Польщі і Російської Федерації, Фонди «Відродження» та «Pro Helvetia», Британська рада, Французький культурний центр, Інститут Гете, Дом Нюрнбергу у Харкові.

 

Сайт ХДУМ им. И. П. Котляревского www.dum.kharkov.ua
Контактна особа: прес-секретар фестивалю Николаевская Юлия.Тел. 0676830098